Browser-Update.org

Ett initiativ av webbutvecklare för att informera om webbläsaruppdateringar

Statistik

207 495 webbsidor använder scriptet från Browser-Update.org.

70 764 513 besökare har uppdaterat sin webbläsare.

Webbläsaruppdateringar

Från Till
Chrome Chrome 34148451
Chrome Firefox 5360487
IE/Edge Chrome 4579262
Firefox Firefox 3245674
IE/Edge Firefox 2483577
IE/Edge IE/Edge 2056538
Safari Safari 1164914
Safari Chrome 890873
Chrome Opera 705093
Safari Firefox 560269
Firefox Chrome 485626
Other Chrome 411800
IE/Edge Opera 385856
Opera Opera 277205
Other Firefox 206447
Chrome IE/Edge 196449
Other Opera 101477
Opera Chrome 100361
Safari Opera 99534
Firefox Opera 97691
Opera Firefox 90858
Other Safari 50659
Firefox IE/Edge 42982
Other IE/Edge 37113
IE/Edge Safari 26802
Safari IE/Edge 13646
Opera IE/Edge 13473
Chrome Safari 11865
Firefox Safari 11011