Browser-Update.org

Ett initiativ av webbutvecklare för att informera om webbläsaruppdateringar

Statistik

230 776 webbsidor använder scriptet från Browser-Update.org.

87 754 177 besökare har uppdaterat sin webbläsare.

Webbläsaruppdateringar

Från Till
Chrome Chrome 44420750
Chrome Firefox 6488125
IE/Edge Chrome 4743350
Firefox Firefox 3737983
IE/Edge Firefox 2550138
Safari Safari 2419306
IE/Edge IE/Edge 2056538
Safari Chrome 1109266
Chrome Opera 810708
Safari Firefox 625462
Firefox Chrome 578353
Other Chrome 411800
IE/Edge Opera 410474
Opera Opera 354348
Other Firefox 206447
Chrome IE/Edge 196449
Opera Chrome 124683
Safari Opera 110276
Firefox Opera 110266
Other Opera 101477
Opera Firefox 100463
Other Safari 50659
Firefox IE/Edge 42982
Other IE/Edge 37113
IE/Edge Safari 26818
Safari IE/Edge 13646
Opera IE/Edge 13473
Chrome Safari 11907
Firefox Safari 11013